Cyfryzacja i automatyzacja procesów biznesowych

Oferujemy warsztaty i konsultacje projektowe oraz sporządzamy specyfikacje Twojego projektu. Doradzamy w kwestiach biznesowych, technicznych i projektowych. Specjalizujemy się w automatyzacji skomplikowanych procesów biznesowych.

W każdej firmie jest mnóstwo procesów, które można zautomatyzować lub cyfryzować, aby usprawnić ich funkcjonowanie. Wyobraź sobie, że proste, ale czasochłonne zadania wykonują się praktycznie same bez udziału Twoich pracowników. W tym czasie specjaliści mogliby lepiej wykorzystywać swój potencjał, realizując wyzwania wymagające ludzkiej kreatywności. Dowiedz się, na czym polega automatyzacja procesów biznesowych (business process automation) i jak możesz ją przeprowadzić w swojej firmie.

Na czym polega cyfryzacja procesów biznesowych?

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na możliwie jak najbardziej zaawansowaną cyfryzację procesów biznesowych. Organizacje nie mają dziś większego wyboru, jeżeli chcą dogonić konkurencję. Tak zwana transformacja cyfrowa przedsiębiorstw trwa od kilku lat, a młode firmy zwykle od razu wdrażają praktyczne aplikacje i rozwiązania IT. Cyfryzacja polega na uwzględnieniu technologii w działaniu swojego biznesu i przenoszeniu swoich danych do świata cyfrowego.  

„Zgodnie z badaniami poziom cyfryzacji w Polsce podnosi się stale, ale nie w tak szybkim tempie, jak w innych państwach na świecie. Zaledwie 14% respondentów planowało zwiększenie wydatków na cyfryzację w ciągu kolejnych 12 miesięcy”

(Monitor Transformacji Cyfrowej Biznesu, 2023)

Do przykładowych zmian wdrażanych w ramach cyfryzacji biznesu można zaliczyć:

Zalety transformacji cyfrowej

Darmowa konsultacja Twojego projektu

Skorzystaj z naszego doświadczenia, skonsultuj i wyestymuj projekt ze specjalistami w planowaniu i tworzeniu oprogramowania.
Oferujemy nieszablonowe podejście, w pełni transparenty i spersonalizowany proces analityki biznesowej i wyceny projektu.

Wyceń projekt

Czym jest automatyzacja procesów biznesowych?

Nie da się ukryć, że automatyzacja procesów biznesowych i cyfryzacja to zabiegi, które zwykle idą ze sobą w parze. Firmy realizujące transformację cyfrową często uwzględniają w swoich strategiach wdrożenie narzędzi wyręczających pracowników przy prostych i powtarzalnych zadaniach. Celem automatyzacji jest wyręczanie człowieka przez maszyny w tych zadaniach, które nie wymagają ludzkiej inteligencji, kreatywności czy empatii, tak aby osoby zatrudniane w przedsiębiorstwie mogły skupić się na innych wyzwaniach stojących przed organizacją.  

„58% ankietowanych firm deklaruje wdrożenie rozwiązań opartych na automatyzacji, a 14% planuje to zrobić”

(Monitor Transformacji Cyfrowej Biznesu, 2023)

Istnieje mnóstwo nieskomplikowanych, lecz niezbędnych zadań, które na co dzień zajmują dużo czasu Twoich pracowników. Oto kilka przykładów:

Korzyści wynikające z automatyzacji procesów biznesowych

Czy w każdej firmie da się przeprowadzić cyfryzację i automatyzację?

Odpowiedź brzmi: tak! Zespół Cogitech przeprowadzał transformację cyfrową i automatyzację procesów biznesowych w wielu organizacjach. Dużo firm nie wie, od czego zacząć. Część z nich ma problem w podjęciu decyzji, czy nadszedł odpowiedni moment na zmiany.  

„Aż 26% badanych przełożonych uważa, że ich podwładni nie są przygotowani na zmiany lub są na nie gotowi w bardzo małym albo małym stopniu”

(Monitor Transformacji Cyfrowej Biznesu, 2023)

To głównie ze względu na niepewność organizacje zwlekają. Musisz jednak wiedzieć, że im dłużej czekasz, tym kosztowniejszy i trudniejszy będzie to proces. Jeżeli masz wątpliwości, spieszymy na nie odpowiedzieć.  

Skąd wiedzieć, że to odpowiednia pora na cyfryzację i automatyzację w firmie?

Cyfrową transformację i automatyzację łatwiej przeprowadzać z młodych firmach. Im większe, dojrzałe przedsiębiorstwo i im bardziej skomplikowane ma procesy, tym dłużej potrwa przeniesienie jej zasobów i mechanizmów do świata wirtualnego. Współcześnie wielu początkujących przedsiębiorców od razu wdraża nowoczesne rozwiązania i przechowuje dane w chmurze. Jeżeli jeszcze tego nie robisz, zmień to jak najszybciej.  

Czy firma może być za mała na automatyzacje i cyfryzacje?

Nie. Cyfryzacja i automatyzacja procesów biznesowych pozwalają jednoosobowym biznesom lub małym zespołom obsługiwać tysiące klientów (np. w branży szkoleniowej). Dla firm, które nie chcą zwiększać zatrudnienia i kosztów to jedyna możliwość na skalowanie biznesu i dostarczanie usług i produktów większej liczbie odbiorców.  

„Małe i średnie firmy w Polsce przykładają większą uwagę do strategii cyfryzacji, lepiej realizują jej potencjał oraz skuteczniej implementują technologie cyfrowe niż duże organizacje (powyżej 250 osób)”

(Monitor Transformacji Cyfrowej Biznesu, 2023)

 

Darmowa konsultacja Twojego projektu

Skorzystaj z naszego doświadczenia, skonsultuj i wyestymuj projekt ze specjalistami w planowaniu i tworzeniu oprogramowania.
Oferujemy nieszablonowe podejście, w pełni transparenty i spersonalizowany proces analityki biznesowej i wyceny projektu.

Wyceń projekt

Jak przeprowadzamy usługę automatyzacji procesów biznesowych?

Na pewno zastanawiasz się, jak możemy Ci pomóc w automatyzacji i cyfryzacji w Twojej firmie. Oferujemy kompleksowe wsparcie w postaci mapowania procesów biznesowych. Co to oznacza? Po pierwsze: identyfikujemy procesy biznesowe w przedsiębiorstwie, które można zautomatyzować. Po drugie: pomagamy Ci je opisać oraz ustalić dla nich odpowiednie standardy. Po trzecie: organizujemy warsztaty z Twoim zespołem i mapujemy procesy biznesowe na oprogramowanie.  Współpraca z klientem pozwala zespołowi Cogitech dobrze zrozumieć potrzeby firmy. W trakcie warsztatów będziemy zadawać Ci szczegółowe pytania, żeby zaproponować najlepiej dopasowane do Twojego biznesu rozwiązania. Nie wszystkie procesy da się zautomatyzować. Tam, gdzie to możliwe, wykonujemy odpowiednie działania, a tam, gdzie nie jest to możliwe, cyfryzujemy, czyli dobieramy odpowiednie narzędzia i tworzymy schemat działania, aby nawet ręczne wykonywanie pewnych zadań stało się znacznie łatwiejsze.  

Dlaczego warto automatyzować i cyfryzować procesy?

Transformacja cyfrowa oraz automatyzacja procesów biznesowych pozwoli Ci podnieść i utrzymać wysoką konkurencyjność w Twojej branży. Wielu przedsiębiorców często świetnie zna nowoczesne aplikacje ułatwiające pracę i nie waha się z nich korzystać, żeby zaoszczędzić na czasie i zredukować koszty.  Twoi pracownicy to bardzo cenny kapitał. Poświęcanie ich czasu na powtarzalne i proste zadania okazuje się niepotrzebnym marnotrawieniem ich czasu. Lepiej wykorzystasz ich potencjał, jeżeli zdecydujesz się na przekierowanie ich energii na wymagające wyzwania biznesowe.  

Wybór software house’u z doświadczeniem jest kluczowy

Decydując się na przeprowadzenie transformacji cyfrowej i automatyzacji procesów biznesowych w swojej firmie, musisz wybierać z rozwagą. Cena takiej usługi kształtuje się w zależności od wielkości przedsiębiorstwa oraz liczby i poziomu skomplikowania procesów biznesowych. Powierzenie tego zadania software house’owi z małym doświadczeniem może skończyć się różnie. Jak wybrać odpowiedniego usługodawcę? Dokładnie przeanalizuj, jak poradził sobie w poprzednich projektach automatyzacji procesów. Sprawdź portfolio Cogitech, poznaj opinie naszych klientów i zapytaj nas o nasze usługi. 
Agnieszka Słowik
Kierowniczka Działu Promocji / Wydawnictwo Jaguar
Współpraca z Software House Cogitech jest niezwykle owocna i satysfakcjonująca. Ich zespół wykazuje się profesjonalizmem, kreatywnością i elastycznością, dostosowując rozwiązania do naszych indywidualnych potrzeb. Ich zaangażowanie, kompetencje techniczne i terminowość w realizacji projektu są godne uznania.
Jestem głęboko zadowolona z wyników, jakie osiągnęliśmy dzięki współpracy z Software House Cogitech i gorąco polecam ich jako niezawodnego i profesjonalnego partnera w dziedzinie tworzenia sklepów internetowych.
Artur Kanigowski
Członek Zarządu / R. Twining and Company
Do Software House Cogitech trafiliśmy kierowani potrzebą stworzenia serwisu korporacyjnego polskiego oddziału z modułem rekrutacji.
Zespół Cogitech wykazał się profesjonalizmem w całym procesie realizacji – od zebrania wymagań po uruchomienie serwisu. Na uwagę zasługuje również fakt wysokiej jakości komunikacji z działami bezpieczeństwa naszej firmy.
Firma Cogitech aktywnie wspiera nas powdrożeniowo świadcząc usługi utrzymania i rozwoju serwisu.
Justyna Żółtowska
Właścielka / SlowFashionSale
Funkcjonalności naszej nowej platformy stworzonej przez Cogitech są odpowiedzią na potrzeby rosnącej społeczności użytkowników. Ze względu na wyjątkowy charakter oferowanych klientom produktów, niezbędny nam był system moderowania dodawanych ogłoszeń. Dzięki ujednoliconemu formularzowi sprzedający dodają nowe produkty o wiele sprawniej, a moderacja zapewnia klientom dostęp do produktów najwyższej jakości, co jest dla nas najważniejsze.
Cogitech to software house idealny dla biznesu o niekonwencjonalnych potrzebach, który przeprowadził mnie przez cały proces budowania aplikacji, a jego pracownicy zawsze byli i są gotowi do pomocy. Polecam!
Marek Kosakowski
CEO / Human2Human
Usługi świadczone przez firmę COGITECH zawsze wykonywane były z należytą starannością, sumiennie i z wysoką elastycznością zarówno w zakresie czasu realizacji oraz kosztów.
Współpraca z COGITECH wyróżnia się wysokim zaangażowaniem całego zespołu projektowego oraz dogłębną analizą biznesową wymagań Klienta. Tworzone oprogramowanie spełniało wysokie wymogi jakościowe zarówno w obszarze bezpieczeństwa oraz funkcjonalnym.
Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić firmę Cogitech jako sprawdzonego i zaufanego partnera.
Tomasz Pawołowski
CEO / SuperVoip.pl
Firmę Cogitech znaleźliśmy w poszukiwaniu software house z doświadczeniem w realizacji skomplikowanych projektów programistycznych automatyzujących procesy biznesowe. Po bardzo udanej współpracy i sukcesach przy budowie wewnętrznego systemu ticketów, postanowiliśmy zlecić firmie Cogitech realizację kolejnych, kluczowych dla naszej działalności systemów obsługujących najważniejsze procesy biznesowe w naszej firmie. Zaangażowanie całego zespołu Cogitech, zarówno w zakresie biznesowym jak i technologicznym zasługuje na najwyższą ocenę. Firma pozostaje aktywną stroną projektów, proponując nowe rozwiązania i technologie.
Wojciech Popiela
CEO / Webmetric
Cogitech jest partnerem technologicznym naszej firmy. Nasza wieloletnia współpraca przy projektach o wysokim poziomie skomplikowania potwierdza kompetencje zespołu Cogitech w zakresie projektowania i wytwarzania oprogramowania na najwyższym poziomie.  Na szczególną uwagę zasługuje obszar analizy biznesowej, w którym firma przekracza standardy rynkowe tworząc rozwiązania pozwalające mierzyć i skalować procesy funkcjonujące w firmach. Rekomendujemy firmę Cogitech jako solidnego partnera biznesowego.
Ryszard Sowa
CEO / Strassmayr
Współpraca z Cogitech przebiegała niezwykle profesjonalnie. Firma przed przystąpieniem do zadania programistycznego bardzo skrupulatnie zapoznała się ze wszystkimi procesami biznesowymi oraz rolami organizacji i osób zaangażowanych w ich realizację, proponując mechanizmy cyfryzacji i automatyzacji poszczególnych etapów obsługi posprzedażowej i kontaktu z naszymi dealerami.
Wystawiamy Software House Cogitech najwyższą ocenę w pełnym zakresie – analizy potrzeb, wytworzenia oprogramowania, jak również jego rozwoju i obsługi serwisowej i polecamy firmę jako partnera biznesowego i programistycznego.
Diana Laskowska
Dyrektor zarządzający ArtPM
Firmę Cogitech wybraliśmy do realizacji systemu do obsługi szkoleń organizowanych przez naszą firmę. Ze względu na istotną rolę tego systemu dla naszej działalności, szukaliśmy firmy z doświadczeniem w realizacji rozwiązań automatyzujących procesy biznesowe. To doświadczenie pracowników Cogitech okazało się bardzo istotne w realizacji, ponieważ zwrócili oni uwagę na wiele aspektów, których nie mieliśmy w swoich założeniach. Zostaliśmy zaangażowani w proces tworzenia oprogramowania poprzez bieżącą prezentację postępów i konsultację stosowanych rozwiązań, co było dla nas bardzo istotne. Polecamy współpracę z Cogitech!
Szymon Laszewicz
Senior Marketing Manager - Grantthornton
Do Cogitech trafiliśmy z wyzwaniem zbudowania dużego portalu firmowego. Nowa strona wspierać miała naszą strategię opartą o wartościowy content, sukcesywnie zwiększać ruch z wyszukiwarek internetowych, a jednocześnie w sposób skuteczny i funkcjonalny kierować do nas zapytania od jej użytkowników. Kilka miesięcy od jej wdrożenia mogę za pełnym przekonaniem powiedzieć, że cele te udało się osiągnąć. Duża świadomość kwestii bezpieczeństwa i ergonomii w połączeniu z proaktywnym zarządzaniem projektem spowodowały, że po projekcie z Cogitech zostaliśmy na stałe.
Michał Laskowski
Prezes Zarządu / Pasjato
Dzięki Cogitech w krótkim okresie czasu udało nam się stworzyć wygodne i funkcjonalne narzędzie zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych. Cogitech jest wyjątkowo elastycznym partnerem, który płynnie potrafi dostosować rozwiązania techniczne do zmieniających się potrzeb biznesowych. Współpraca z nimi przebiegała w bardzo przyjaznej, ale merytorycznej atmosferze - zawsze mogliśmy liczyć na ich świeże spojrzenie na kwestie związane zarówno z technologią, jak i z biznesem. Zdecydowanie mogę polecić cogitech do wymagających, niestandardowych projektów, które są szczególnie bliskie sercom ich pomysłodawców. Swój oddaliśmy we właściwe ręce. 
Janusz Hawrot
Dyrektor / Polimex.net
Rozwiązania wdrożone przez cogitech pozwoliły nam na pełne zarządzanie procesem zakupowym z poziomu ERP. To znaczące ułatwienie zarówno dla nas, jak i naszych Klientów. Decyzje techniczne podjęte na tym etapie miały realny wpływ na działalność biznesową, a wsparcie cogitech przy ich podejmowaniu było bezcenne. Bez wahania polecam tę firmę do tego typu projektów, od koncepcji aż po ich dalszy rozwój. Gdy ostatnio zdecydowaliśmy się na uruchomienie kolejnej platformy sprzedażowej, nie mieliśmy wątpliwości, komu powinniśmy powierzyć jej stworzenie.

Darmowa konsultacja Twojego projektu

Skorzystaj z naszego doświadczenia, skonsultuj i wyestymuj projekt ze specjalistami w planowaniu i tworzeniu oprogramowania.
Oferujemy nieszablonowe podejście, w pełni transparenty i spersonalizowany proces analityki biznesowej i wyceny projektu.

Wyceń projekt
 
Polityka cookies

Polityka określa zasady korzystania przez portal internetowy z plików cookies.

Czym jest plik cookie?

Ciasteczka (ang. Cookies) są niewielkimi plikami, zapisywanymi i przechowywanymi na komputerze lub urządzeniu mobilnym użytkownika w trakcie odwiedzania stron www. Cookies nie umożliwiają personalnej identyfikacji osoby odwiedzającej witrynę . Nie ma w nich informacji, które mogłyby umożliwić taką identyfikację.

Administrator danych wykorzystuje Cookies w celu:

Administrator danych wykorzystuje 2 rodzaje plików cookies:

Session cookies (sesyjne) – są to pliki tymczasowe, przechowywane w urządzeniu użytkownika do czasu jego wylogowania lub opuszczenia strony internetowej.

Persistent cookies (stałe) – pliki te są przechowywane w urządzeniach użytkownika do czasu ich usunięcia przez samego użytkownika albo przez czas zdefiniowany w parametrach plików cookies.

Więcej na temat ciasteczek przeczytasz na ogólnodostępnej stronie http://wszystkoociasteczkach.pl/

Ciasteczka używane przez stronę cogitech.pl

Typ / źródło Nazwa Opis
ajs_user_id, _hjAbsoluteSessionInProgress, experimentation_subject_id, ajs_anonymous_id, _hjIncludedInPageviewSample, PHPSESSID Cogitech.pl Ciasteczka funkcjonalne, niezbędne do prawidłowego i pełnego korzystania strony.
_ga, _git, _gat, __utma, __utmb, __utmc, __utmz, __utmv, __utmt Google Analytics Wykorzystywane w celach analitycznych i marketingowych. Przechowują informacje statystyczne o interakcji użytkownika ze stroną

Pełne informacje o wszystkich ciasteczkach, jakie mogą się pojawić w związku używaniem przez nas Google Analytics, znajdziesz tutaj.

CONSENT, SEARCH_SAMESITE, APISID, SSID, SAPISID, Secure-3PAPISID, SID, HSID, CONSENT, Secure-3PSID, Secure-3PSIDCC, ANID, NID, 1P_JAR, SIDCC, OTZ Pozostałe usługi Google (np. YouTube) Wykorzystywane w celach funkcjonalnych,  analitycznych i marketingowych. Przechowują m.in. preferencje użytkowników dotyczące ustawień oraz wspierają bezpieczne korzystanie z usług Google.

 

Jeżeli chcesz skontaktować się z Administratorem, w celu uzyskania dodatkowych informacji o stosowanych przez nas plikach cookies, możesz to zrobić drogą mailową wysyłając zapytanie na adres mailowy: iodo@cogitech.pl.

Polityka Prywatności

 

Realizując prawo do prywatności Państwa danych wprowadzamy niniejszy dokument zwany Polityką Prywatności. Polityka Prywatności ma na celu przybliżenie zasad przetwarzania danych osobowych.

Niniejszą klauzulę informacyjną kierujemy do wszystkich osób fizycznych. Adresatami dokumentu mogą być: 

Administratorem Państwa danych jest CG Jakub Cichocki Sp.k. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Pszczelnej 30A (61-658 Poznań), wpisana do Rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000441224, NIP: 9721246664.

Jeżeli chcesz skontaktować się z Administratorem, w celu uzyskania dodatkowych informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, możesz to zrobić droga mailową wysyłając zapytanie na adres mailowy: iodo@cogitech.pl.

Informacje te mogą dotyczyć:

W związku z powyższym Administrator może korzystać z usług osób trzecich np. Gogle Analytics. Podmioty trzecie posiadają odrębne polityki prywatności, w których opisują sposób przetwarzania oraz wykorzystywania danych. 

Przetwarzanie danych jest niezbędne do prowadzenia rozmów, negocjacji, zawarcia, wykonania oraz dokonania zmian umowy.

Kontakt z użytkownikami w celu poinformowania o aktualnych nowościach i promocjach, którymi Klienci mogą być zainteresowani. W przypadku wyrażenia zgodny na przesyłanie usług newsletter, przekazujemy informację za jego pośrednictwem. Użytkownik w każdej chwili ma prawo do rezygnacji z usługi. 

Rekrutując nowych pracowników, dane przetwarzamy w celu prawidłowego przebiegu procesu. Każdy kandydat w przesłanych dokumentach aplikacyjnych wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych poprzez dołączenie klauzuli informacyjnej „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez CG Jakub Cichocki sp. k. z siedzibą w Poznaniu dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu obecnych oraz przyszłych rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)”. Za uprzednią zgodą kandydata umieszczamy jego dane w naszej wewnętrznej bazie, aby umożliwić mu wzięcie udziału w przyszłych rekrutacjach. Czas przechowywania dokumentów w wewnętrznej bazie wynosi 3 lata. 

Przetwarzanie danych ma na celu zapewnienie prawidłowej i płynnej obsługi kadrowo-płacowej, zarządzanie zespołem oraz dokonywanie niezbędnych rozliczeń.

Dane przetwarzane są wyłącznie w okresie, w którym jest to konieczne do realizacji zapisów umowy lub w okresie wynikającym z innych przepisów, gdy stanowią one podstawę do ich przetwarzania.

Cofnięcie zgody na przetwarzanie danych może nastąpić w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania tych danych przez Administratora.

Dane przechowywane są przez czas obowiązywania umowy oraz po jej zakończeniu w celach:

Maksymalny czas przechowywania danych to 10 lat od dnia zakończenia umowy, chyba że przepisy stanowią inaczej.

Zasady związane z realizacją wskazanych uprawnień zostały opisane szczegółowo w art. 16 – 21 RODO.

Administrator, zgodnie z wdrożoną Polityką Bezpieczeństwa, prowadzi stałą analizę ryzyka i zapewnia przetwarzanie danych osobowych w najmniejszym wymaganym zakresie, w szczególności poprzez udostępnienie danych jedynie osobom upoważnionym i w zakresie koniecznym do wykonania zadań. 

Administrator podejmuje środki techniczne i organizacyjne, aby dane były przetwarzane z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa, jak również podejmuje niezbędne działania, aby podmioty zewnętrzne przetwarzające dane, robiły to z zachowaniem przynajmniej takich samych środków bezpieczeństwa. 

Każdemu użytkownikowi przysługuje prawo złożenia skargi w biurze Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych , ul. Stawki 2, 00-986 Warszawa.

Skip to content