Aktualności

2020

MVP - stwórz oprogramowanie małymi kroczkami

Planujesz indywidualne oprogramowanie, ale nie chciałbyś długo czekać na efekty? Cóż...jest to możliwe. I to bez kompromisów.

Popularnym twierdzeniem jest, że szybko nie oznacza dobrze. Jest ono często prawdziwe, szczególnie w kwestii oprogramowania. Jednak by relatywnie szybko skorzystać z dedykowanego oprogramowania, istnieje metoda MVP (Minimum Viable Product).

Krótko mówiąc, jest to oprogramowanie we wczesnych fazach rozwoju, ale mające już wszystko co niezbędne do działania. Można z niego korzystać już teraz, dzięki czemu możliwe jest zebranie opinii np. pracowników lub klientów, czy aplikacja spełnia ich oczekiwania. Opinie tego typu są niezwykle cenne - mogą bowiem pomóc w jej ulepszeniu. Zdarza się bowiem, że nakreślają kierunek rozwoju aplikacji lub produktu. Nie wszystko da się przewidzieć, a często najmniej oczywista dla przedsiębiorcy ścieżka rozwoju, okazuje się tą wybieraną przez użytkowników.

Takie wersje MVP, powstają wspólnymi siłami Klienta i naszego zespołu w trakcie warsztatów projektowych. Zachęcamy do kontaktu z naszym specjalistą - Michałem Komajdą, który pomoże Ci w rozpisaniu Twojego pomysłu na biznes w postaci dokumentacji MVP.

wrz. 24

Facebook zniknie z Europy? Idealny moment, aby rozważyć sklep internetowy

Media społecznościowe to nie tylko poszukiwanie znajomych. To również kompleksowe narzędzie, które wykorzystane dobrze - umożliwia dotarcie do nowych klientów. Choćby dzięki zwiększeniu zasięgów poprzez system reklam.

Aktualnie Facebook ostrzega, że być może będzie musiał wycofać się z Europy, jeśli Unia Europejska zabroni firmie Marka Zuckerberga przesyłać dane generowane przez Europejczyków do USA. Dotyczy to nie tylko Facebooka, lecz również Instagrama, który do niego należy.

Choć brzmi to groźnie, nie wydaje się jednak prawdopodobne. Z powyższych usług korzysta miesięczne ok. 410 milionów użytkowników. Zablokowanie dostępu do usługi byłoby ciosem nie tylko dla firm, których marketing opiera się o social media. Lecz przede wszystkim dla samego Facebooka, który odciąłby się od takiego wolumenu osób.
Informacja ta prowokuje do refleksji. Marketing wielu firm oparty jest na social media - w większym lub mniejszym stopniu. I nie ma się czemu dziwić. Pozwala on nawiązać interakcję z potencjalnymi klientami, a także pozyskać nowych.

Być może taka wieść jest dobrym momentem, aby rozważyć stworzenie dedykowanego sklepu internetowego lub platformy B2B. Daje to elastyczność działań i niezależność od komercyjnych platform marketingowych - niezależnie od ich wielkości i popularności.

wrz. 23

Planując system B2B - zacznij od platformy dedykowanej

Platformy B2B są dziś nieodłączną częścią eCommerce. W porównaniu do typowych sklepów internetowych, platformy B2B przeznaczone są dla klientów hurtowych. Wymagają też często loginu i hasła, aby zobaczyć ofertę produktową.

W porównaniu do platform B2C - nierzadko wymagają specjalistycznych funkcjonalności, podyktowanych wykonywaną branżą. Choć na rynku dostępne jest wiele tanich i "pudełkowych" rozwiązań, nie zawsze warto z nich korzystać. Dlaczego?

Z doświadczenia możemy powiedzieć, że każda branża jest inna, potrzebując indywidualnych rozwiązań (np. specjalistycznego konfiguratora, bądź integracji z konkretnym ERP). Rozwiązania "pudełkowe" są odpowiednie jedynie na początku. Większość z nich jest w modelu abonamentowym i nie zawsze posiadają licencję wieczystą. Oznacza to, że platforma może nigdy nie być nasza.

Dedykowana platforma B2B sprawia, że system już u swoich założeń, stworzony jest z myślą o Twojej firmie. Jest też otwarty na kolejne rozbudowy, rozwijając się z Twoim biznesem.

Rozważenie platformy dedykowanej już na starcie, mimo potencjalnie większych kosztów niż pudełkowe rozwiązanie, może zaoszczędzić sporo czasu. Nie inwestujesz w półśrodki, koncentrując się od początku na sukcesywnej sprzedaży, przy użyciu narzędzi zbudowanych dla Twojej firmy.

wrz. 18

Modele współpracy z firmą IT, czyli jak optymalnie rozliczyć projekt

Rozpoczynając współpracę z firmą IT, często można spotkać się z paroma modelami rozliczeń projektów. Często spotykaną metodyką przy wykonywaniu oprogramowania jest tzw. „Waterfall”, wraz z rozliczeniem typu „Fixed Price”. Jeśli terminy te brzmią skomplikowanie - jest to, krótko mówiąc, praca w oparciu o zaplanowany wcześniej budżet i etapy współpracy. Aczkolwiek to nie jedyna metoda rozliczeń, z którą można się spotkać. W niniejszym artykule omówimy najpopularniejsze metody rozliczeń, a także ich plusy i minusy.

Najpopularniejsze metody rozliczeń projektów, z którymi spotkasz się w software housie:

 • Fixed Price
 • Time and Materials
 • Abonament

 

Fixed Price

Fixed Price jest modelem rozliczenia, który wybierany jest często dla projektów możliwych do zaplanowania (np. dedykowany sklep internetowy, który ma określoną strukturę i możliwości).

Rozpoczynając działania w modelu Fixed Price - na podstawie otrzymanego od Ciebie briefu oraz informacji, dokonywana jest analiza projektu i jego wycena. Opisywane są planowane funkcjonalności, czas wykonania, etapy realizacji oraz działania, które niezbędne są do wykonania projektu. Ustalany jest również kosztorys wykonania. 

Dzięki szczegółowemu omówieniu i rozpisaniu projektu, klient jeszcze przed rozpoczęciem prac ma całkowity wgląd w jego funkcjonalności, czas realizacji, a także koszta. Zaletą modelu „Fixed price" jest zatem jego przejrzystość.

Jeśli wszystko się zgadza – po Twojej akceptacji, rozpoczynamy prace nad projektem.

Choć model Fixed Price jest atrakcyjny i często preferowany przez klientów – właśnie z powodu zaplanowania ram projektowych i budżetu, cechuje go niestety mała elastyczność.

Sprawdza się on bowiem w tych projektach, w których wiesz dokładnie czego oczekujesz, a także jaki budżet możesz przeznaczyć. Jeśli w trakcie prac potrzebne są zmiany – np. zmiana działania funkcjonalności lub dopisanie nowej, może to wpłynąć na budżet i czas realizacji. Uruchamia to proces analizy technicznej zmian, w zaplanowany i zaakceptowany wcześniej projekt.

Model Fixed Price – stosowany jest często przy projektach w metodyce „Waterfall”. Kiedy wszystko zostaje zaplanowane, prace niczym wodospad – zaczynają swój bieg zaplanowaną ścieżką od góry do dołu, aż do ich ukończenia.

Jeśli zastanawiasz się „ile to będzie kosztować?” i chciałbyś znać konkretną odpowiedź - rozliczenie Fixed Price może być dla Ciebie odpowiednie.

 

Time and Materials

Time and Materials jest formą rozliczania się, która opiera się na wykonanej w danym okresie pracy. Jest modelem wybieranym często do projektów w metodykach zwinnych (np. Agile / Scrum). W porównaniu do zaplanowanego odgórnie Fixed Price, prace w Time and Materials są dynamiczne i wykonywane w krótkich, mierzalnych fazach (tzw. Sprintach). Pozwala to na bieżący podgląd wykonywanych prac i przyrostową implementację nowych funkcjonalności.

Jest to model elastyczny, w którym założenia projektu mogą się często zmieniać, a modyfikacje wprowadza się w kolejnych Sprintach. Rozliczenie pracy odbywa się również na elastycznych zasadach. Przykładowo określenie widełek miesięcznego budżetu czy ilość godzin w danym miesiącu, jaką programiści mają poświęcić Twojemu projektowi. Pozwala to na stałą kontrolę budżetu, a także zakres prac.

Model ten jest odpowiedni dla projektów, które potrzebują stałego rozwoju – np. aplikacje webowe czy programy księgowe, które muszą reagować na zmiany prawne. Powinieneś zainteresować się również tym modelem, jeśli potrzebujesz rozwiązania dla Twojej firmy, lecz nie znasz jeszcze docelowego zestawu potrzeb i możliwości (mogą się klarować w trakcie prac). Time and Materials jest również dla projektów, których funkcjonalność stale się rozszerza i reaguje na potrzeby rynku.

Mając na uwadze powyższe - wydawałoby się, że omawiany model jest idealny dla Twojego oprogramowania. Techniki zwinne jak Agile czy Scrum są coraz popularniejsze w produkcji oprogramowania, lecz ze względu na swój dynamizm, wymagają od Ciebie stałej weryfikacji prac i kontroli budżetu. Jest on planowany zwykle w miesięcznych widełkach. W zależności od zapotrzebowania na pracę. Sprawia to, że każdego miesiąca kwota może być inna - dlatego nie jest możliwe zaplanowanie odgórnego budżetu na cały projekt, tak jak w przypadku Fixed Price.

 

Abonament

Ostatnią z najpopularniejszych metod rozliczeń jest abonament. Na podstawie wspólnych ustaleń określona zostanie kwota – najczęściej miesięczna. W ramach tej kwoty, ustalana jest liczba godzin roboczych, przeznaczonych na określone działania.

Abonament jest formą, która sprawdzi się najlepiej w przypadku systemów, które są już uruchomione i działają rynkowo. W ramach miesięcznego abonamentu można zaplanować wsparcie techniczne, utrzymanie systemu, aktualizacje czy rozwój pomniejszych funkcjonalności. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Zaletą abonamentu jest stała kwota, którą przeznaczysz na działania.  Masz kontrolę nad wydatkami i nie uświadczysz fluktuacji budżetu, mogących wystąpić w modelu Time and Materials. W ramach ustalonego abonamentu nasz zespół programistów czuwa, by Twoja aplikacja mogła się rozwijać i działać. Oczywiście w ramach potrzeb, abonament można zmodyfikować. Niezależnie jednak od ustaleń, kwota abonamentu jest zawsze określona. Daje to stabilizację, która Cię nie zaskoczy.

Choć abonament ma swoje plusy, przykładowo stabilność kwoty, jest to zarazem jego minus. Jeżeli chciałbyś wdrożyć większą funkcjonalność, może się to wiązać z dodatkową wyceną, niezależną od stawki abonamentu. Może się również zdarzyć, że wysokość abonamentu będzie regulowana umową. Dlatego wszelkie zmiany, wymagają wprowadzenia do niej nowych ustaleń. 

Sprawia to, że abonament to forma stabilna - ma swoje ramy i warunki, lecz jednocześnie nie jest szczególnie elastyczny, jeżeli oczekiwałbyś częstych i dużych, dynamicznych prac.


W dużym skrócie – tak prezentują się najpopularniejsze metody rozliczeń, z którymi prawdopodobnie spotkasz się, chcąc zlecić produkcję Twojego oprogramowania. Dobór odpowiedniego zależy przede wszystkim od projektu, jaki chciałbyś stworzyć.

 

Jaki model stosujemy w Cogitech?

Każdy projekt jest inny oraz wymaga indywidualnego podejścia. Na etapie analizy Twoich potrzeb, dopasujemy najkorzystniejszy dla Ciebie wariant.

Jeśli chciałbyś stworzyć dedykowane oprogramowanie dla Twojej firmy, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Jako Cogitech - od lat zajmujemy się rozwiązaniami wspierającymi Twój biznes. Doradzimy odpowiednie rozwiązanie i najlepszą dla Ciebie formę rozliczenia.


wrz. 18

Rozwiń biznes z dedykowanym sklepem internetowym - szczególnie teraz

Pandemia zmieniła oblicze biznesu. W tym nawyki Polaków, których zakupy w sporej mierze przeniosły się do internetu. Według raportu e-Izby „Omni-commerce. Kupuję wygodnie 2020” - co czwarty internauta zaczął robić zakupy w sieci. Tym samym stale można obserwować wzrost segmentu eCommerce.

Przypomnijmy, że według badań Gemius/PBI z grudnia 2019 roku - liczba internautów w Polsce wyniosła 27,7mln osób. Jest to ogromna grupa docelowa, która może stać się klientami Twojej firmy. Działając natomiast globalnie - klientami może być cały świat.

Czy w obecnych czasach można sobie pozwolić na zignorowanie medium, jakim jest internet? W toku najbliższych lat, firmom działającym analogowo będzie jeszcze trudniej pozyskać klienta.

Rozwiązań dla typowych, prostych e-sklepów znajdziemy nieskończoną ilość, warto z nich korzystać gdy rozpoczynamy nasz biznes. Gdy jednak mamy już skonkretyzowane wymagania oraz procedury firmowe i systemy, w których otoczeniu powinien znaleźć się nowy kanał sprzedaży, warto zainwestować w rozwiązania dostosowane do potrzeb firmy. 

Dlatego nie warto czekać i dobrze zaistnieć w segmencie eCommerce już teraz. Daj szansę klientom z całego świata, dzięki sklepowi internetowemu indywidualnie dopasowanemu do Twojej firmy.

wrz. 17

Czy oprogramowanie pudełkowe jest zawsze dobre?

W toku ostatnich lat, popularną metodą dystrybucji oprogramowania jest SaaS (Software as a Service). W ramach cyklicznego abonamentu - klient otrzymuje dostęp do usługi. Choć model jest atrakcyjny i pozwala uruchomić np. sklep internetowy przy minimalnym nakładzie, posiada również minusy.

Oprogramowanie w modelu SaaS, można określić mianem „pudełkowego”. Oznacza to, że mimo swego zaawansowania, musi pozostać uniwersalne. W sposób taki, aby mogło skorzystać z niego wiele branż. Wstrzymując opłaty abonamentowe, wygasa też licencja na program. Krótko mówiąc, aplikacje w modelu SaaS są tworzone z myślą o szerokim odbiorcy.

Co jednak w przypadku jeśli chciałbyś by aplikacja CRM, platforma B2B lub inna aplikacja, której potrzebujesz, pasowała idealnie do Twojego biznesu?

Warto rozważyć aplikację indywidualnie dostosowaną jeśli:
 • chciałbyś narzędzie odpowiednie dla Twojej firmy
 • wolisz mieć aplikację na własność
 • zależy Ci, by aplikacja miała konkretne możliwości
 • chciałbyś rozbudować ją o kolejne, potrzebne Ci możliwości

Jako Cogitech zajmujemy się tworzeniem funkcjonalnych i zaawansowanych systemów dedykowanych. Skontaktuj się i przekonaj, jak możemy Ci pomóc.

wrz. 16

Poznań rośnie w siłę - nowy ośrodek obliczeniowy dla Polskich uczelni

Już na starcie - będzie to jedno z największych zamówień 2020 roku dla sektora IT w Polsce. Mowa o Poznańskim PCSS. Wspomniane centrum podpisało umowę ze spółką Integrale IT, która warta jest 205,44mln zł.

Czego dotyczył przetarg? Dotyczy on dostawy klastra obliczeniowego oraz systemu składowania danych. Docelowo będzie obsługiwać wiodące, techniczne uczelnie w Polsce. Projekt dofinansowano z UE, w ramach projektu PRACE. Choć nazwa może się wydawać znajoma, jest to skrót od Partnership for Advanced Computing in Europe.

Co warte wzmianki, przetarg wyłaniający dostawcę dla projektu był jednym z największych postępowań ICT dla roku 2020 w Polsce. Sięgając wstecz, jest również w czołówce największych przetargów na infrastrukturę IT.

Trzeba przyznać, że całość brzmi imponująco. Trzymamy kciuki za Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe! Tym bardziej, że w Cogitech - sami jesteśmy SysOps’ami. I choć nasze serwerownie nie są może tak imponujące, to dziennie utrzymują ruch nawet 1mln UU na stronach naszych klientów.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o naszej infrastrukturze serwerowej - zapraszamy na  >> HQNetworks

wrz. 15

2019

Kuj projekt, póki gorący, ale oceniaj go na chłodno

Przed każdym dużym projektem zachęcamy Klientów do stworzenia specyfikacji technicznej na podstawie dedykowanych biznesowych warsztatów.

Dlaczego akurat tak zaczynamy współpracę? Po pierwsze, aby dobrać odpowiednie rozwiązania i technologie pod koncepcję Klienta. Po drugie, żeby upewnić się, że koncepcja, z którą do nas przychodzisz, odpowiada Twoim realnym potrzebom biznesowym. Często spojrzenie na projekt z zewnątrz, z innej perspektywy, zadanie pytań, które mogły wcześniej się nie pojawić, pozwala na korekcje kierunku i uniknięcie niepotrzebnych kosztów na kolejnych etapach.

Jak wyglądają warsztaty biznesowo-techniczne?

Najczęściej odbywają się u nas w biurze cogitechu w Poznaniu. Trwają od 1-5 dni, w zależności od wielkości projektu. Przykładowo, warsztat przeprowadzony w tym tygodniu trwał 3 dni - 7 godzin dziennie w czterech ścianach. Brzmi nudno? Nic bardziej mylnego!

Klient przyjeżdżał z przekonaniem, że bardzo dobrze przemyślał swój projekt i nic go nie zaskoczy. W trzecim dniu, pod sam koniec warsztatów, powiedział bardzo ważne słowa dla każdej firmy, która tworzy koncepcje nowego produktu/usługi online, czy też offline, a oparte o wdrożenia IT.

"Rozmawialiśmy prawie tyle samo czasu nad przypadkami, kiedy coś może pójść nie tak, jak nad tymi, które mają działać." 

Dlaczego taki balans jest ważny? Odpowiedź jest prosta. Warsztaty z Software Housem są nie tylko po to, aby stworzyć specyfikację, ale także by zderzyć Twoje założenia z realnymi sytuacjami, w jakich znajdują się użytkownicy Twojego rozwiązania. Oczywiście wszystkich przypadków krytycznych nie da się przerobić, ale ważne jest, aby omówić swoje koncepcje biznesowe z kimś z zewnątrz, kto spojrzy na projekt chłodnym okiem.

Do usług!

lis. 08

11 tys. kroków i kilkadziesiąt rozmów o życiu, e-commerce, biznesie i technologiach.

Tak w skrócie wyglądały 18. Targi eHandlu, w których mieliśmy przyjemność dzisiaj uczestniczyć. E-commerce to jeden z wielu obszarów, gdzie dla Klientów jesteśmy nie tylko wykonawcą, ale również doradcą biznesowym. Zawsze korzystamy jednak z okazji, by wzbogacić swoje doświadczenia i skonfrontować je z pomysłami innych.

W tym roku rozpoznaliśmy dla Was nowe platformy sklepowe oraz aktualne trendy związane z SEO, komunikacją i zachowaniami klientów w sieci. Pojawiło się nie tylko kilka ciekawych pomysłów na rozwiązania dla naszych obecnych Klientów, ale również wiele nowych znajomości w branży ;) Widzimy się na przyszłej edycji? 

Więcej o wydarzeniu >> targiehandlu.pl

paź. 22

cogitech na edrone Partners Day

Za nami intensywny tydzień nie tylko pod względem projektów, ale też spotkań.

Michał, z którym będziecie mogli porozmawiać jeszcze na niejednej konferencji, pozdrawia z edrone Partners Day, gdzie pogłębia swoją ecommercową wiedzę. Udział w takich szkoleniach to nie tylko nowe kontakty, ale także szersza wiedza ekspercka, dzięki której możemy służyć radą w nawet najbardziej wymagających projektach.

Pojawiło się bardzo interesujące pytanie - kim właściwie jest "idealny partner biznesowy"? Kilka odpowiedzi ze spotkania poniżej, ale zachęcamy do przemyślenia własnej definicji!

sie. 12

Wirtualne biuro? Realna wartość dla wielu przedsiębiorców!

Spotkaliście się już kiedyś z określeniem „wirtualne biuro”? To usługa, którą doceniają m.in. freelancerzy i startupy - pozwala ona na korzystanie z biura w atrakcyjnej lokalizacji z prestiżowym adresem, bez ponoszenia kosztów jego samodzielnego wynajmu i bez zatrudniania pracowników do jego obsługi. Brzmi jak przedsięwzięcie, które wymaga dobrego CRM i nieustannego doskonalenia obsługi? Bingo!

Biuro29 to jedna z czołowych, ogólnopolskich sieci wirtualnych biur. Na początku naszej współpracy stworzyliśmy dla nich rozbudowany system umożliwiający zarządzanie bazą Klientów oraz świadczonych im usług. Obejmuje m.in.:

 • fakturowanie,
 • zarządzanie korespondencjami dla poszczególnych adresów biur wirtualnych,
 • moduł finansowy, 
 • moduł raportowy (przejrzysty obraz wszystkich procesów zachodzących w firmie).

Elektroniczne potwierdzenie odbioru, czyli podpis bez makulatury

Przy 6 biurach (niebawem 8), 5 tysiącach zadowolonych klientów (ta liczba wciąż rośnie) i 9 tysiącach odebranych przesyłek miesięcznie, zawsze można znaleźć obszary, w których prosta innowacja może zrobić olbrzymią różnicę. W ostatnich miesiącach skupiliśmy się na procesie odbioru korespondencji w placówce. 

Biuro29 jest wyjątkowe pod tym względem. Odbiór, skanowanie, przechowywanie korespondencji – odbywa się bez żadnych limitów ani dopłat, z czego z ulgą korzysta wielu najaktywniejszych ich klientów. Bywają przypadki kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu listów dziennie do jednego tylko najemcy. Dotychczas, odbierając oryginały korespondencji, trzeba było podpisać wydrukowaną listę ze wszystkimi przesyłkami. Takie podejście generowało wiele papierowych dokumentów, które później musiały być odpowiednio przechowywane w segregatorach.
Wdrożyliśmy więc nową, bardziej ekologiczną opcję – „Odbierz na tablecie”. Tablet otrzymuje info o przesyłkach do odebrania przez danego Klienta, który po zapoznaniu się z nią, może zatwierdzić jej odbiór elektronicznym podpisem w odpowiednim polu. Specjalnie dobrane tablety z rysikiem gwarantują łatwość obsługi i bardzo dobrą jakość składanych podpisów. A potwierdzenie nie zajmuje już ani zbyt wiele czasu, ani miejsca na półce, tylko bezpiecznie trafia prosto do systemu.

Efekty? Naturalnie!

 • Odbiór korespondencji jest szybszy i wygodniejszy dla Klienta
 • Koniec z niepotrzebną papierologią – dużo mniejsze zużycie papieru

Ciekawostka: Gdyby każdy z ponad 5 tysięcy Klientów potwierdzał raz w miesiącu odbiór korespondencji na jednej kartce A4, to wszyscy miesięcznie generowaliby więcej stron, niż ma cała seria książek o Harrym Potterze! lub cała seria Gry o tron – , przynajmniej dopóki nie wyjdzie kolejny tom ;)

Więcej o biurze wirtualnym Biuro29 przeczytasz tutaj >>> www.biuro29.pl

Szukasz podobnych rozwiązań? Napisz do nas >> m.komajda@cogitech.pl


lip. 26

Życzenia Wielkanocne

Naszym Klientom, Partnerom i Współpracownikom życzymy pogodnych Świąt Wielkanocnych w gronie rodziny i przyjaciół.

kwi. 19

​Cyfrowe rewolucje w sporcie

Zawsze cieszy nas, gdy w trakcie współpracy z Klientem wypracowujemy wspólnie ciekawe zastosowania dla oferowanych przez nas rozwiązań. Właśnie wystartował jeden z takich projektów – nowy system obiegu dokumentów w Polskim Związku Hokeja na Trawie.

HqStorage to usługa, dzięki której można w wygodny sposób przechowywać, przesyłać i udostępniać pliki niezależnie od urządzenia. Od końca lutego służy PZHT jako platforma wymiany najważniejszych dokumentów między wszystkimi powiązanymi podmiotami – są to m.in. kluby, trenerzy reprezentacji i członkowie okręgów.

Jednymi z atutów naszego rozwiązania są wygoda i wysoki poziom bezpieczeństwa. W obiegu znajdują się bowiem nie tylko podstawowe informacje, takie jak licencje i zaproszenia na turnieje, ale także listy zawodników i karty zdrowia. Dzięki HqStorage trener nie będzie musiał zabierać tych dokumentów w formie fizycznej – każdy sędzia będzie mógł je zweryfikować przed meczem na swoim laptopie lub telefonie.

Jest to ważny etap realizacji jednego z punktów strategii Związku do roku 2024. czyli informatyzacji polskiego hokeja na trawie. Zakłada ona m.in. przekazywanie więcej informacji drogą elektroniczną oraz zwiększenie nacisku na ochronę danych osobowych.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że więcej organizacji sportowych postawi na rozwój w tym kierunku!

Więcej o HqStorage →

Oficjalny komunikat Związku→

lut. 27

Dołącz do zespołu cogitech!

"Czujesz" technologię i lubisz kontakt z ludźmi? To wiadomość dla Ciebie.

W związku z intensywnym rozwojem firmy, szukamy doświadczonego New Business Managera, któremu nie są obce słowa up-selling i cross-selling. 

Szczegóły oferty →

sty. 14

2018

Wesołych Świąt!

gru. 21

Nowy projekt: Pasjato.pl

Moja pasja to... od teraz możecie szukać końcówki tego zdania w stworzonej przez nas wyszukiwarce Pasjato.pl. Dzięki niej szybko znajdziecie interesujące zajęcia w swojej okolicy. Czas podjąć nowe wyzwania.

Więcej o projekcie możecie przeczytać tutaj →

paź. 15

Nowy projekt: Polimex.net

Zastanawialiście się kiedyś, skąd Wasza ulubiona pracownia krawiecka bierze te wszystkie fantastyczne guziki, tasiemki i koronki? Być może właśnie na platformie B2B przygotowanej przez nas dla Polimex.net, największego w Europie dystrybutora dodatków krawieckich i tkanin.

Więcej o projekcie i naszej współpracy przeczytacie tutaj →

wrz. 27

Makehome.pl z nagrodą

Nic nie cieszy bardziej, niż sukcesy naszych Klientów!

Firma MAKE HOME, dla której przygotowaliśmy sklep internetowy, znalazła się na podium Global Innovation Award (GIA). Wyniki ogłoszono podczas Targi Tekstyliów Domowych, najważniejszego spotkania branży tekstyliów domowych w Polsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! A jeżeli ktoś szuka pomysłów na swoje wnętrza, już wiadomo, gdzie warto zajrzeć → MakeHome.pl

wrz. 07

Nowe biuro

Ten tydzień zaczęliśmy od migracji, tym razem własnych zasobów. Nasz nowy adres to Grunwaldzka 43/5 - serdecznie zapraszamy na powitalną kawę.

wrz. 04

Nowy projekt: Hellodogs.pl

Dla Hellodogs stworzyliśmy jedyny w swoim rodzaju portal dla miłośników psów, łączący społeczność ich właścicieli i sferę biznesu związaną z potrzebami ich pupili. Nie ukrywamy, że jest to jeden z projektów, które zajmują szczególne miejsce w naszych zwierzolubnych sercach ;) 

Zapraszamy do dołączenia! →

sie. 27

Dołącz do nas na Instagramie

Nie samym kodem programista żyje! Czas trochę bliżej się poznać - zapraszamy do zaobserwowania nas na Instagramie →
Serwujemy naszą firmę od kuchni, od frontu i od strony serwera, czyli w skrócie dlaczego warto dołączyć do naszgo zespołu :)

lip. 16

Szkolenie: RODO w sporcie

25 maja i RODO coraz bliżej...

Dane osobowe, maile, chmury i aplikacje typu SAAS - jak to ogarnąć?

Jakub Cichocki, CEO cogitech już jutro rozpracuje temat z firmami z branży sportowej na szkoleniu SPORTBIZ ACADEMY 

Więcej o wydarzeniu  →

maj 16

Ab ovo, czyli zacznijmy od jajka!

Naszym Klientom, Partnerom i Współpracownikom życzymy pogodnych Świąt Wielkanocnych w gronie rodziny i przyjaciół.

mar. 30

Z MEBELB2B.pl na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Rozsiądźcie się wygodnie! Jeszcze przez 2 dni zapraszamy do odwiedzenia w Hali 8, na stanowisku 8, naszego projektu MEBELB2B.pl.

To portal wymiany zleceń handlowych, dedykowany branży meblowej. Targi MEBLE POLSKA robią wrażenie w tym roku!

mar. 08

2017

Nowy projekt: Sadva.pl

Czyżby lato?

Nasz wieloletni Klient - Sadva zaprasza już dziś do nadmorskich galerii. My zaś zapraszamy do zapoznania się z naszą realizacją sklepu internetowego →

E-commerce to w dalszym ciągu wyzwanie na rynku biżuterii. Wyzwanie, z którego Sadva wychodzi obronną ręką, szczególnie gdy do dłoni trafi urządzenie mobilne.

lip. 19

Nowy projekt: Biuro29

Czasem do prowadzenia biznesu nie potrzeba własnego biura, w takim przypadku możemy polecić adres - Biuro29. To miejsce, w którym każda potrzeba biznesowa klienta obsługiwana jest z najwyższą starannością i zaangażowaniem.

W obsłudze na najwyższym poziomie załodze Biuro29 pomaga stworzony przez nas dedykowany system CRM - wspierający i automatyzujący pełen zakres procesów biznesowych wirtualnego biura.

maj 26

2016

Wesołych Świąt!

gru. 23

Kolejna realizacja e-commerce zakończona sukcesem!

Dla firmy Chabur, zajmującej się sprzedażą ekskluzywnej bielizny, stworzyliśmy responsywny sklep internetowy oparty na autorskiej platformie FreshCart. 

Projekt powstał przy współpracy z Heroes Design.

kwi. 22

Misja: edukacja

Rozpoczęliśmy współpracę z IX LO w Poznaniu. 

W dniu dzisiejszym nasz CEO, Jakub Cichocki, poprowadził prezentację, która miała na celu przybliżyć uczniom pracę w branży IT.

kwi. 13

Zapraszamy do stołu!

PROJEKT KUCHNIA, czyli restauracja slow food, delikatesy oraz warsztaty kulinarne to wyjątkowe miejsce znajdujące się w Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar. 

We współpracy z Maciejem Machem odpowiedzialnym za grafikę, stworzyliśmy nową, w pełni responsywną, stronę internetową.

Zobacz na żywo →

kwi. 04

2015

Specjaliści od Merlin.X

Zachęcamy do zapoznania się ze studium przypadku dotyczącego technologii Merlin.X MDS WebService. Przedstawiamy w nim realizację wykonaną dla biura Podróży Świat, której celem było udostępnienie najlepszych ofert turystycznych.

zobacz case study
maj 20

Cogitech znowu w szkołach!

Po raz kolejny gościliśmy w szkole. Tym razem przeprowadziliśmy warsztaty w Zespole Szkół Elektrycznych nr 1 w Poznaniu. Przybliżyliśmy uczniom możliwe ścieżki kariery w IT oraz pokazaliśmy jak wygląda praca w firmie. Dzięki tym warsztatom uczniowie dowiedzieli się, kto jest za co odpowiedzialny w branży IT. Pomoże to wybrać odpowiadającą im drogę rozwoju.

kwi. 21

Realizacja dla Wydawnictwa Marginesy

Freshaspect przygotowało stronę wraz ze sklepem internetowym dla Wydawnictwa Marginesy. W sklepie online zaimplementowano system e-commerce – FreshCart.

Projekt graficzny przygotowany przez Macieja Macha zachwyca swoim wyglądem. Realizacja znalazła spore uznanie wśród odbiorców.

Dzięki wykorzystaniu FreshCart sklep zyskał na funkcjonalności. Użytkownicy otrzymali dostęp do rozbudowanego systemu wyszukiwania produktów oraz możliwość przeczytania fragmentu książki przed zakupem. Pełna integracja z system paczkomatów zapewnia im szybką i bezpieczną wysyłkę zakupionych książek. System oferuje także zaawansowane narzędzia do zarządzania treścią, a newsletter pozwala na bieżąco informować klientów o nowościach wydawniczych i bestsellerach. Sklep przygotowany dla Wydawnictwa Marginesy jest doskonale dopasowany do potrzeb konsumentów, czyniąc zakupy jeszcze przyjemniejszymi.

zobacz online

mar. 19

Freshaspect w pełni po angielsku

Niedawno strona agencji interaktywnej Freshaspect należąca cogitech group została w pełni przełożona na język angielski. Dzięki temu, jesteśmy teraz bliżej naszych zagranicznych klientów!

lut. 27

Warsztaty w Zespole Szkół Łączności

W lutym gościliśmy na warsztatach w Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu. Podzieliliśmy się z uczniami wiedzą odnośnie aktualnej sytuacji na rynku pracy w branży IT.  Opowiedzieliśmy o różnych ścieżkach kariery, jakie mogą obrać absolwenci oraz jakie możliwości się przed nimi otwierają.

lut. 11

2014

Najlepsze życzenia!

W nadchodzącym Świątecznym okresie pragniemy życzyć wielu wyjątkowych chwil w rodzinnej atmosferze ciepła i wyciszenia.

Dziękując jednocześnie za kończący się już rok wspólnej pracy, życzymy w nadchodzącym czasie wielu sukcesów osobistych i biznesowych oraz realizacji planów na poziomie dalece przekraczającym założone cele.

gru. 22

Realizacja dla GAGAMODELS wielokrotnie wyróżniona!

Projekt przygotowany dla GAGAMODELS tworzony był bez kompromisów, zarówno pod względem designu jak i technologii.
Pracę tę doceniono w wielu zestawieniach branżowych.

Projekt zdobył między innymi tytuły:
 • Wyróżnienie Behance Web Design Served
 • Wyróżnienie Adweek Talent gallery
 • Wyróżnienie Httpster.net

Więcej informacji o kliencie i projekcie znajduje się w portfolio.
zobacz online

lis. 14

Rekrutacja - nowe stanowiska

W związku z rozszerzeniem zakresu działalności poszukujemy osób między innymi na stanowisko Senior Java Developer. Na pasjonata/pasjonatkę HR i marketingu czeka również stanowisko Junior HR & Marketing manager.Więcej informacji i rekrutacje na inne stanowiska w dziale kariera.

lis. 10

Nowa strona WWW

Z przyjemnością prezentujemy nową stronę internetową cogitech group.

Nowa witryna odsłania również nową koncepcję marketingową
oraz przebudowaną i uporządkowaną ofertę naszej firmy.

Życzymy miłego przeglądania strony i oczekujemy na komentarze!

lis. 07