Spis treści
Nowe szanse dotacji na oprogramowanie dedykowane
Pojawiły się trzy nowe opcje na uzyskanie finansowania między innymi na stworzenie dedykowanego oprogramowania dla firmy. Zapoznaj się z informacjami na temat nowych naborów.
Dwa nabory na bezzwrotne dotacje na inwestycje dla firm z Wielkopolski Wschodniej
Zarząd Województwa Wielkopolskiego jako Instytucja Zarządzająca Programem Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 ogłosiła dwa nabory w ramach Działania 10.02 Wsparcie inwestycji w mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach (m. Konin, powiat koniński, słupecki, turecki, kolski)
Dofinansowanie będzie można przeznaczyć w szczególności na zakup maszyn i urządzeń, linii technologicznych, rozwiązań cyfrowych, oprogramowania, a także roboty i materiały budowlane związane z budową lub rozbudową.
Pierwszy nabór przeznaczony jest dla firm chcących przeprowadzić duże inwestycje z maksymalnym dofinansowaniem 8 mln PLN netto (z możliwością dofinansowania robót budowlanych).
Poziom wsparcia projektu ze środków unijnych to maksymalnie 45% wartości projektu.
Alokacja konkursu wyniesie 60 000 000 złotych.
Drugi nabór przeznaczony jest natomiast dla mniejszych projektów, których maksymalna wartość może wynieść 910 tys. złotych netto, natomiast minimalna wartość projektu to 250 tys. złotych.
Poziom dofinansowania projektów w tym naborze to 70% wartości projektu.
Alokacja konkursu wynosi 52 500 000 złotych.
W obydwu naborach preferowane będą projekty wykorzystujące odnawialne źródła energii, wdrażające innowacje, rozwiązania cyfrowe, rozwiązania ekologiczne, a także w wyniku których dojdzie do utworzenia miejsca pracy.
Nabór na bezzwrotne dotacje na inwestycje dla śląskich przedsiębiorstw
Województwo śląskie zapowiada w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji nabór na dofinansowanie inwestycji mikro, małych i średnich przedsiębiorstw polegających na dywersyfikacji działalności, zasadniczej zmianie (w tym automatyzacji) procesu produkcji.
Dofinansowanie będzie można przeznaczyć w szczególności na zakup maszyn i urządzeń, linii technologicznych, rozwiązań cyfrowych, oprogramowania.
Z możliwości ubiegania się o dofinansowanie wyłączone są firmy z subregionu częstochowskiego (m. Częstochowa, powiaty: częstochowski, kłobucki, myszkowski)
Nabór otwarty będzie w terminie 5-26 września 2023 i przeznaczony będzie dla projektów, których maksymalna wartość może wynieść 2 mln złotych netto, natomiast minimalna wartość dofinansowania to 500 tys. złotych.
Poziom dofinansowania projektów w tym naborze to maksymalnie 60% wartości projektu, więc minimalna wartość projektu musi wynieść co najmniej 834 tys. złotych netto. Alokacja konkursu wynosi 178 000 000 złotych.
W naborze preferowane będą projekty wykorzystujące odnawialne źródła energii, wdrażające innowacje, rozwiązania cyfrowe, a także w wyniku których dojdzie do utworzenia miejsca pracy.
Jeżeli jesteś zainteresowany stworzeniem oprogramowania z możliwością finansowania jego ze środków unijnych, skontaktuj się z nami.